INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  POLONIA

VIDEO Răduț le-a "rupt coloana" adversarilor în cel mai încins derby al Europei » Fază amețitoare reușită la gol

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 martie 2018 20:32

Mihai Răduț (27 de ani) a fost decisiv la golul marcat de Lech Poznan în eșecul contra Legiei Varșovia, scor 1-2.

Mihai Răduț a reușit o cursă superbă în minutul 63 al derby-ului dintre Legia Varșovia și Lech Poznan. Fostul mijlocaș stelist a depășit ambii fundași centrali ai gazdelor și a pasat în fața porții pentru Christian Gytkjaer, care a îndeplinit o simplă formalitate (vezi VIDEO).

Gazdele s-au impus prin golurile lui Vesovic, minutul 2, și Kucharczyk, dintr-un penalty transformat în minutul 86.

Legia a strâns 48 de puncte, egalând liderului Jagiellonia, în timp ce Lech rămâne pe poziția a 3-a, la 5 puncte în spatele celor două.

Mihai Răduț a evoluat de-a lungul carierei la Internațional Curtea de Argeș, Steaua, Pandurii și Hatta Club.