INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PAS GIANNINA - PAOK 1-3

VIDEO Răzvan Lucescu e invincibil în Grecia cu PAOK Salonic » 12 victorii consecutive și titlul nu mai e doar un vis

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 februarie 2018 17:46

PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, a învins în deplasarea de la PAS Giannina, scor 3-1, și va rămâne lider în Grecia și la finalul acestei etape.

Echipa pregătită de Răzvan Lucescu a pornit ca din tun, rezolvând partida încă din prima repriză. Pelkas a deschis scorul în minutul 9 al partidei, iar Prijovic a tranșat partida cu o "dublă" în minutele 39 și 45.

Partea secundă a fost una echilibrată, PAOK mulțumindu-se să conserve avantajul. Golul de onoare al gazdelor a venit în minutul 71, fiind semnat de Pedro Conte.

Formația lui Răzvan Lucescu a atins o performanță incredibilă: 12 victorii în ultimele 12 partide oficiale în toate competițiile!

Cu 10 etape înainte de final, PAOK are 2 puncte avans față de AEK Atena și 4 puncte în fața lui Olympiakos, campioana en-titre.

33 de ani
au trecut de la ultimul titlu din istoria lui PAOK. Clubul din Salonic a câștigat campionatul în 1976 și 1985