INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

VIDEO Răzvan Marin, din nou titular pentru Standard » Vezi cum s-a descurcat românul într-un meci cu 4 goluri în 15 minute!

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 februarie 2017 17:18

Standard Liege a remizat astăzi pe teren propriu cu Mechelen, scor 2-2, ratând astfel una din ultimele șanse de a se apropia de locurile care asigură play-off-ul în campionatul din Belgia.

Standard Liege - KV Mechelen 2-2 (Kosanovici 40, Sa Orlando 55 / Rits 45, 49) / VIDEO

Răzvan Marin a fost titular pentru Standard și a jucat 86 minute, fiind înlocuit în minutul 86 cu Danilo.

Românul a jucat în nota echipei și a încasat un cartonaș galben în minutul 33.

A fost cel de-al șaptelea meci al lui Marin de la venirea la Standard, până acum nereușind să înscrie vreun gol.

Cu trei etape înainte de finalul sezonului regulat din Belgia, Standard se află pe locul 9, cu 38 puncte, la șapte puncte de primul loc care asigură play-off-ul, șansele de a se situa în primele șase fiind aproape inexistente pentru echipa lui Răzvan Marin.