INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

VIDEO Răzvan Marin şi Rotariu, doar rezerve în partidele lui Bruges şi Standard Liege » Rezultatele celor două formaţii + clasamentele din Belgia

Articol de GSP - Publicat luni, 03 aprilie 2017 10:03

Bruges a jucat aseară primul meci din play-off-ul campionatului belgian, contra lui Gent, iar Standard Liege a întâlnit Lierse, în două partide în care Răzvan Marin şi Dorin Rotariu au fost rezerve.

FC Bruges a pierdut, scor 1-2, în deplasarea de la Gent, într-un meci în care mijlocaşul Dorin Rotariu nu a prins niciun minut de joc.

Vezi AICI rezumatul VIDEO al partidei Gent - FC Bruges!

Rezultatul de ieri, coroborat cu victoria lui Anderlecht, o duce pe Bruges la patru puncte în urma echipei lui Stanciu şi Chipciu, liderul din play-off.

clasament play-off

Răzvan Marin a intrat pe teren în minutul 65 al disputei dntre Standard Liege şi Lierse, însă echipa sa a fost învinsă cu 0-1 şi a început cu stângul lupta pentru locul de Europa League.

Vezi AICI unicul gol al disputei Lierse - Standard Liege!