INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

VIDEO Rotariu a jucat 15 minute în victoria la scor a lui FC Bruges din campionat » Vezi cum s-a descurcat

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 februarie 2017 23:19

FC Bruges a câștigat de o manieră impresionantă derby-ul din Belgia cu Zulte Waregem, scor 5-0, obținând o victorie importantă în lupta pentru titlu.

Golurile liderului din Belgia au fost reușite de Vormer (4, 41), Engles (28), Izquieredo (31) și Vossen (70).

VIDEO cu golurile

Dorin Rotariu a fost introdus pe teren în minutul 76, neavând însă nicio ocazie notabilă pentru echipa sa.

A fost cel de-al treilea meci al fostului dinamovist în tricoul lui FC Bruges, acesta nereușind să marcheze vreun gol până acum.

• Grație acestui succes, FC Bruges și-a consolidat prima poziție în clasamentul din Belgia, acumulând 58 puncte.
  • Anderlecht, principala urmăritoare, are 55 puncte, dar un meci mai puțin.