INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Rusescu reintră în formă » Atacantul a marcat două goluri contra lui Beșiktaș

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 octombrie 2015 10:48

Raul Rusescu începe să revină la forma de la Steaua, care i-a adus un transfer la Sevilla.

Atacantul de 27 de ani a marcat două goluri pentru echipa sa, Osmanlispor, în amicalul disputat împotriva celore de la Beșiktaș, scor 2-2.

Rusescu a fost titular și a marcat primul gol în minutul 45, cu o șut de la 11 metri, la scorul de 1-0 pentru Beșiktaș. În partea a doua, românul a continuat jocul foarte bun și a marcat cu o execuție superbă de la 18 metri, la care portarul nu a avut nici o șansă.

Scorul final, 2-2, a fost stabilit în minutul 71, cînd Koybasi a marcat din penalty. Nouă minute mai tîrziu, Rusescu a fost înlocuit.

Înainte de această dublă, Rusescu a mai marcat pentru Osmanilispor un sigur gol, într-un meci din Cupa Turciei.