INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  NAPOLI - SASSUOLO

VIDEO Șansa lui Chiricheș » Românul a fost titular în victoria lui Napoli, 3-1 cu Sassuolo

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 ianuarie 2016 22:06

Maurizio Sarri i-a acordat o nouă șansă lui Vlad Chiricheș la partida cu Sassuolo, cîștigată de Napoli cu 3-1.

Fundașul român a fost titularizat în Serie A după două luni în centrul defensivei lui Napoli, lăsîndu-l pe bancă pe Koulibaly. Acesta este cel de-al cincilea meci al lui Chiricheș în campionat pentru napolitani.

Click aici pentru VIDEO!

Gazdele au început cu stîngul meciul, Albiol faultînd prostește în propriul careu chiar la prima fază a meciului. Falcinelli a transformat lovitura de pedeapsă, însă Napoli avea să întoarcă rezultatul pînă la pauză.

Callejon a egalat cu o reluare din 2 metri (19), în timp ce Higuain l-a executat pe portarul oaspeților, după o pasă genială a lui Hamsik (42). Același Higuain a stabilit și scorul final în prelungirile partidei.

Chiricheș a fost înlocuit în minutul 68 cu Koulibaly, avînd o evoluție bună.