INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AMICAL

VIDEO Săpunaru a marcat primul gol pentru Kayserispor » Silviu Lung, Boldrin și Tiago Lopes au fost titulari

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 iulie 2017 13:07

Kayserispor, echipa a lui Marius Șumudică, a pierdut primul meci amical disputat în cantonamentul din Austria.

Echipa românului a fost învinsă cu 2-1 de formația cehă FC Zbrojovka Brno.

Pentru Kayserispor au evoluat din primul minut Silviu Lung, Cristi Săpunaru, Fernando Boldrin și Tiago Lopes, jucătorii aduși de Marius Șumudică din Liga 1 pentru a întări echipa turcă.

Kayserispor s-a văzut condusă cu 0-2 încă din minutul 9, iar golul de onoare a fost marcat de românul Cristi Săpunaru, din penalty, în minutul 71.

În următorul test de verificare, Kayserispor se va duela cu formația din prima ligă italiană Udinese.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”