INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LA LIGA

VIDEO Șase goluri în ultimele șase meciuri » Florin Andone e pe val! A punctat din nou pentru Deportivo

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 decembrie 2016 21:24

Florin Andone a reușit să înscrie din nou în La Liga. Atacantul a punctat primul gol pentru Deportivo în meciul de pe teren propriu cu Osasuna, 2-0.

VEZI VIDEO

Atacantul de 23 de ani a deschis scorul pe El Riazor în minutul 7, când a marcat cu capul din careul mic.

Este al 6-lea gol al românului în acest sezon, toate înscrie în chiar ultimele 6 etape. În toate aceste runde n-a punctat pe terenul Realului, în rest a reușit să-și treacă numele pe lista marcatorilor.

Ryan Babel a făcut 2-0 în minutul 42 dintr-o pasă a lui Gil, acesta fiind chiar scorul final al meciului. La Coruna a ajuns la 16 puncte și a urcat pe locul 15. Osasuna e ultima, cu doar 7 puncte.

S-a stins nocturna

La pauza meciului nocturna s-a stins. Gazdele au avut mari emoții și puteau pierde meciul la masa verde.

Partida s-a putut relua după mai bine de 20 de minute. Ciudat este că reclamele de pe marginea terenului, tabela electronică și lumina de la vestiare de pe El Riazor funcționau.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”