INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Sergiu Buș, gol pentru Levski Sofia în play-off-ul din Bulgaria » A 7-a reușită stagională pentru atacantul român

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 aprilie 2018 20:06

Sergiu Buș (25 de ani), atacantul român al celor de la Levski Sofia, a înscris în meciul disputat de echipa sa cu Beroe Stara Zagora, scor 1-2, contând play-off-ul campionatului Bulgariei.

Deși era favorită certă înaintea startului meciului, Levski a fost condusă cu 0-2, după reușitele lui Eugenio, din minutul 3, și Hadzhiev, din minutul 49.

Integralist, Sergiu Buș a redus din diferență în minutul 75, dar echipa lui nu a mai reușit să restabilească egalitatea până la final.

*Golul lui Sergiu Buș, la minutul 02:20

Filipe Nascimento și Rivaldinho, jucătorii aduși în iarnă de Levski de la Dinamo, au început meciul pe bancă, fiind introduși pe teren în repriza secundă.

Sâmbătă, Claudiu Keșeru a reușit o "dublă" pentru Ludogoreț în victoria cu Vereya, 5-0 (VIDEO cu golurile, aici)