INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BEŞIKTAŞ - TOTTENHAM

VIDEO şi FOTO Vlad Chiricheş a rămas pe întuneric » Cum au reacţionat fanii după ce a picat nocturna la Istanbul

Articol de GSP - Publicat joi, 11 decembrie 2014 00:00 / Actualizat joi, 11 decembrie 2014 20:39

După aproximativ şapte minute de la începutul partidei din Europa League dintre Beşiktaş şi Tottenham, meciul s-a întrerupt din cauza nocturnei de pe stadionul Ataturk Olympic.

Într-un meci în care Chiricheş este titular, cele două formaţii au stat pe întuneric aproximativ 15 minute, după care oficialii turci au rezolvat problema, iar arbitrul partidei a decis ca meciul să se reia. În sfertul de oră de pauză, fanii lui Beşiktaş au creat o atmoferă specială în tribune, aprinzînd lanternele de la telefoane.