INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Start perfect pentru Boloni și Sînmărtean » Al Ittihad este lider în Arabia Saudită

Articol de GSP - Publicat vineri, 28 august 2015 09:25

Al Ittihad a cîștigat aseară meciul cu Al Raed, 2-0, și se află pe primul loc în Arabia Saudită, cu șase puncte după două etape.

Cu Lucian Sînmărtean integralist, echipa lui Ladislau Boloni a controlat jocul, dar a reușit să marcheze abia pe final.

În minutul 81, Al Ghamdi a deschis scorul după o acțiune excelentă a echipei. Scorul final a fost stabilit în minutul 89, cînd Fallatah a marcat din penalty.