INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

VIDEO Succes clar pentru Napoli într-un amical cu niște amatori! Vlad Chiricheș, gol într-un meci cu un scor halucinant

Articol de GSP - Publicat luni, 18 iulie 2016 22:43

Vlad Chiricheș a reușit să înscrie pentru Napoli în amicalul cu amatorii de la Anaune, scor 10-0.

Românul a punctat în minutul 35, când a reluat din careul mic cu dreptul, profitând de o ieșire hazardată a goalkeeperului advers.

Pentru Napoli au mai marcat în acest meci: Gabbiadini (22'), El Kaddouri (29'), Chiricheş (35'), Gabbiadini (45'), El Kaddouri (50'), auto gol Cipriano (53'), Lasicki (55'), Dezi (57'), Dumitru (72'), Roberto Insigne (79').

Napoli în repriza 1: Rafael - Maggio, Chiricheş, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Jorginho, Grassi - Callejon, El Kaddouri, Gabbiadini