INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIGUE 1

VIDEO Tătărușanu a comis-o în ultimul minut la Nantes! Toată lumea și-a amintit de faza hilară din meciul cu PSG

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 ianuarie 2018 22:00

Nantes a terminat la egalitate, scor 1-1, în deplasarea de la Toulouse, golul gazdelor venind la ultima acțiune a jocului, dintr-un penalty controversat.

Claudio Ranieri a gândit perfect jocul de la Toulouse. Nantes a deschis rapid scorul, în minutul 19, prin Krhin, apoi a închis jocul. Gazdele au presat fad, reușind în doar 3 rânduri să îl pună la încercare pe Tătărușanu.

Ultima acțiune a partidei a fost hotărâtoare în stabilirea rezultatului. Ivorianul Max Gradel l-a păcălit Tătărușanu, obținând o lovitură de la 11 metri (vezi VIDEO aici), aprig contestată de cei de la Nantes. La reluare se poate observa că nu este de fapt fault.

Nantes ocupă în continuare poziția a 5-a în Ligue 1, în timp ce Toulouse rămâne pe penultimul loc, la 2 puncte sub prima echipă salvată de la retrogradare.

Vezi și: FOTO + VIDEO Fază halucinantă în Franța: arbitrul i-a dat peste picioare unui jucător, apoi l-a eliminat!

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”