INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FRANȚA

VIDEO Tătărușanu, tot mai sus! Victorie dramatică obținută de Nantes cu Guingamp. Românul a fost din nou titular

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 octombrie 2017 22:46

Nantes, echipa românului Ciprian Tătărușanu, a urcat pe locul 3 în Franța.

Formația antrenată de Claudio Ranieri s-a impus pe teren propriu în fața lui Guingamp, scor 2-1, golul decisiv venind în minutul 87, grație lui Abdoulaye Toure.

Ciprian Tătărușanu a fost titular în poarta "canarilor", neavând nicio vină la golul prin care Guingamp a restabilit egalitatea în minutul 70.

VIDEO cu golurile partidei

Titularul din poarta naționalei a ajuns deja la nouă meciuri în poarta lui Nantes, goalkeeper-ul bifând cinci apariții în care nu a primit deloc gol.