INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Torje a marcat golul victoriei pentru Karabuk în meciul împotriva echipei lui Șumudică

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 octombrie 2017 16:03

Kardemir Karabuk a câștigat meciul cu Kayserispor de pe teren propriu, scor 1-0. Este a doua înfrângere pentru formația lui Marius Șumudică în acest campionat și doar a doua victorie pentru Kardemir.

Paul Papp, Gicu Grozav, Cristi Tănase și Gabi Torje au început ca titulari meciul împotriva lui Șumudică. Fostul tehnician al Astrei a mizat pe Lung Junior și Tiago Lopes.

În schimb, Cristi Săpunaru și Fernando Boldrin au fost rezerve. Karabuk a avut mai multe șanse de a marca în prima repriză, însă balanța s-a înclinat în favoarea formației lui Șumudică după ce Papp a luat roșu în minutul 57.

Totuși, Gabi Torje i-a dat lovitura de grație lui Șumudică în minutul 77, când a marcat golul victoriei pentru Karabuk.