INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

VIDEO Uitaţi de golurile cu capul :) Dorin Goian, reuşită fabuloasă în meciul cu Panthrakikos!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 decembrie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 17 decembrie 2014 18:22

Dorin Goian a înscris un gol minunat pentru Asteras Tripolis în meciul din deplasare cu Panthrakikos, terminat la egalitate 1-1.

Fostul stelist a fost integralist şi a înscris în minutul 31, cînd scorul era deja 1-0 pentru gazde, după reuşita din minutul 8 a lui Tzanis.

VEZI VIDEO!

Golul lui Goian este unul atipic pentru internaţionalul român, care de această dată a marcat cu stîngul de la 25 de metri, deşi obişnuia să o facă prin lovituri de cap.

După această remiză Asteras este pe locul 4 în clasament, cu 25 de puncte, în timp ce Panthrakikos e abia a 16-a, cu doar 11 puncte.