INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Victor Pițurcă, umilit de fosta echipă a lui Reghecampf » Faza controversată surprinsă de camerele TV! Fostul selecționer s-a certat cu un jucător

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 aprilie 2015 09:09

Al Hilal a zdrobit-o pe Al Ittihad în derby-ul Arabiei Saudite, scor 3-0. Partida a fost una extrem de tensionată, dar presărată și cu greșeli de arbitraj.

Gazdele au deschis scorul în minutul 33 prin Thiago Neves VIDEO, iar 2-0 s-a făcut în minutul 58 grație aceluiași jucător, care a avut o execuție fantastică. VIDEO

Peste doar 12 minute s-a făcut și 3-0 după ce Al Shamrani a transformat un penalty acordat eronat. Szukala s-a apropiat de un adversar, a întins piciorul, iar acesta a căzut în careu și l-a păcălit pe arbitru. VIDEO

Nervos din cauza rezultatului, Victor Pițurcă a avut un schimb mai dur de replici cu un jucător. (foto).