INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PIRIN BLAGOEVGRAD - LUDOGOREȚ 1-3

VIDEO Weekend perfect pentru atacanții români » Keșeru, Florin Andone și Bogdan Stancu au marcat pentru echipele lor

Articol de GSP - Publicat sambata, 05 martie 2016 18:18

Ludogoreț a învins pe terenul lui Pirin Blagoevgrad, scor 3-1, într-un meci din etapa a 21-a din campionatul Bulgariei.

Oaspeții au început cum nu se putea mai rău, iar Moți și-a marcat în propria poartă în minutul 3. La sfârșitul primei reprize, Jonathan Cafu a egalat pentru Ludogoreț.

După pauză, în minutul 62, Claudiu Keșeru și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor. Scorul final a fost stabilit de același Cafu, în minutul 69.

Atacantul român rămâne lider în clasamentul golgheterilor din campionatul bulgar, cu 12 reușite, fiind urmat la un gol distanță de Danilo Moreno.

Prepeliță a intrat pe teren în minutul 79 în locul lui Marcelinho.

Ludogoreț e lider în Bulgaria, cu 48 de puncte, la 12 lungimi peste ocupanta locului 2 Levski. Pirin Blagoevgrad este a 8-a, cu 16 puncte.

ANDONE ȘI STANCU AU ÎNSCRIS ȘI EI

Nu doar Keșeru a marcat astăzi dintre atacanți. Florin Andone și Bogdan Stancu au înscris și ei pentru echipele lor de club. Andone a dat gol pentru Cordoba în meciul cu Bilbao 2, în timp ce "Motanul" a înscris în meciul câștigat de Genclerbirligi în fața lui Kayserispor, 2-0.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”