INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STANDARD LIEGE

VIDEO Zi mare pentru Răzvan Marin! A înscris primul gol pentru Standard Liege în campionat

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 aprilie 2017 10:08

Cu Răzvan Marin integralist, Standard Liege a terminat la egalitate partida cu St. Truiden, scor 2-2. Meciul a fost unul foarte spectaculos, decis în ultimul minut de joc.

Mechele a deschis scorul în minutul 35 pentru oaspeți, însă avantajul a durat doar două minute.

Belfodil a egalat pentru formația la care joacă și fostul dinamovist Fai. Răzvan Marin a ieșit și el la rampă în minutul 70. Când a profitat de o gafă a defensivei oaspete.

A fost atent și a reluat în plasă o minge din 7 metri. Echipa sa conducea cu 2-1, însă s-a văzut egalat în minutul 90+4.

După două meciuri în grupa de Europa League a campionatului Belgiei Standard ocupă locul 4, cu un singur punct.