INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GERMANIA / ENERGIE COTTBUS - ARMINIA BIELEFELD 2-1

Vlad Munteanu, primul gol

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 aprilie 2009 00:00

Împrumutat în iarnă de la Wolfsburg, Vlad Munteanu a semnat ieri prima sa reuşită pentru Bielefeld. La Cottbus (1-2), mijlocaşul român a egalat temporar la unu în minutul 48, cînd, aflat singur la bara a doua, a finalizat precis centrarea trimisă de Lamey. A fost al 12-lea gol marcat de el în Bundesliga. Dacă Munteanu a jucat tot meciul, la gazde, Emil Jula a ieşit în minutul 84, iar Burcă a rămas rezervă.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”