Internaţional •
Champions League - tur preliminar
•
1/2
Internaţional •
Champions League - faza eliminatorie
•
1/8
Italia •
Serie B Promotion Playoff
•
1/2
Austria •
Regionalliga West - Salzburg
•
Etapa 1
Austria •
Regionalliga West - Vorarlberg
•
Etapa 2
Austria •
Regionalliga West - Tyrol
•
Etapa 2
Belgia •
First Division A
•
Etapa 1
Bulgaria •
Second Professional League
•
Etapa 1
Sat, 08.08
18:00
18:00
Dunav Ruse
-
Vitosha Bistritsa
-
Sat, 08.08
18:00
18:00
Sportist Svoge
0
PFC Lokomotiv Sofia 1929
2
Sat, 08.08
18:00
18:00
Strumska Slava
1
Septemvri Sofia
1
Sat, 08.08
18:00
18:00
Yantra
1
Kariana Erden
0
Sat, 08.08
20:00
20:00
Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
1
Neftochimic Burgas 1962
1
Sat, 08.08
19:00
19:00
Sozopol
1
Dobrudzha Dobrich
1
Sat, 08.08
19:00
19:00
Septemvri Simitli
2
Litex Lovech
0
Bulgaria •
South-West Third League
•
Etapa 1
Sat, 08.08
21:00
21:00
Balkan Botevgrad
1
Велбъжд (Кюстендил)
0
Sat, 08.08
21:00
21:00
Vihren Sandanski
2
Nadezhda Dobroslavtsi
1
Sat, 08.08
21:00
21:00
Botev Ihtiman
2
Chavdar Etropole
2
Sat, 08.08
21:00
21:00
Slivnishki geroy
3
Перун (Кресна)
0
Sat, 08.08
21:00
21:00
Pirin 2002 Razlog
1
Rilski Sportist
0
Sat, 08.08
21:00
21:00
Левски (Чепинци)
0
Marek Dupnitsa
1
Sat, 08.08
21:00
21:00
Кюстендил
6
Гранит (Владая)
0
Sat, 08.08
21:00
21:00
Oborishte
1
Bansko
0
Sat, 08.08
21:00
21:00
Belasica Petric
0
Pirin Gotse Delchev
0
Bulgaria •
South-East Third League
•
Etapa 1
Sat, 08.08
21:00
21:00
Rozova Dolina
1
Atletik Kuklen
2
Sat, 08.08
21:00
21:00
Карнобат
1
Levski Karlovo
3
Sat, 08.08
21:00
21:00
Maritsa Plovdiv
2
Yambol
0
Sat, 08.08
21:00
21:00
Spartak Plovdiv
1
Гигант (Съединение)
4
Sat, 08.08
21:00
21:00
Zagorets Nova Zagora
1
Извор
0
Sat, 08.08
21:00
21:00
Nesebar
0
Haskovo 2009
0
Sat, 08.08
21:00
21:00
Димитровград 1947
1
Sokol Markovo
2
Bulgaria •
North-East Third League
•
Etapa 1
Bulgaria •
Elite U19
•
Etapa 1
Sat, 08.08
21:00
21:00
Ludogorets U19
1
Botev (Plovdiv) U19
1
Sat, 08.08
21:00
21:00
CSKA-Sofia U19
2
Natsional (Sofia) U19
1
Sat, 08.08
21:00
21:00
Sokol (Markovo) U19
0
OFK Pirin (Blagoevgrad) U19
1
Sat, 08.08
21:00
21:00
Septemvri (Sofia) U19
1
Cherno more U19
2
Sat, 08.08
21:00
21:00
Levski U19
4
Montana U19
0
Sat, 08.08
21:00
21:00
Tsarsko selo U19
1
Beroe U19
3
Sat, 08.08
21:00
21:00
Hebur 2011 (Pazardzhik) U19
0
Vitosha (Bistritsa) U19
2
Bulgaria •
Elite U17 West
•
Etapa 1
Bulgaria •
First Professional League
•
Etapa 1
China •
Super League
•
Etapa 20
Sat, 08.08
09:00
09:00
Tianjin Teda
-
Tianjin Tianhai
-
Sat, 08.08
09:00
09:00
Shijiazhuang Ever Bright
-
Shanghai SIPG FC
-
Sat, 08.08
09:00
09:00
Qingdao Huanghai
-
Chongqing Lifan
-
Sat, 08.08
09:00
09:00
Guangzhou R&F F.C.
-
Beijing Guoan
-
Sat, 08.08
09:00
09:00
Jiangsu Suning FC
-
Guangzhou Evergrande
-
Sat, 08.08
09:00
09:00
Shanghai Shenhua
-
Shandong Luneng
-
Sat, 08.08
09:00
09:00
Dalian Yifang
-
Wuhan Zall
-
Sat, 08.08
09:00
09:00
Henan Jianye
-
Hebei CFFC
-
Danemarca •
Ligaen U17
•
Etapa 1
Danemarca •
1. Division Group Phase
•
Etapa 1
Danemarca •
Ligaen U19
•
Etapa 1
Danemarca •
Kvindeligaen
•
Etapa 1
Internaţional •
Club Friendlies
Sat, 08.08
17:00
17:00
Salzburg
4
Nice
1
Sat, 08.08
19:30
19:30
Montpellier
-
Clermont Foot
-
Sat, 08.08
16:30
16:30
Alkmaar
2
Lille
1
Sat, 08.08
16:00
16:00
Energie Cottbus
1
Union Berlin
3
Sat, 08.08
12:00
12:00
VfB Stuttgart
6
Sandhausen
1
Sat, 08.08
17:00
17:00
SC Verl
0
PSV Eindhoven
3
Sat, 08.08
16:00
16:00
Willem
-
IJsselmeervogels
-
Sat, 08.08
19:05
19:05
Brest
1
Rennes
2
Sat, 08.08
19:00
19:00
Reims
0
Bordeaux
4
Sat, 08.08
19:00
19:00
Lorient
0
Angers
0
Sat, 08.08
18:00
18:00
Almere
1
ADO Den Haag
2
Sat, 08.08
19:00
19:00
Reims
-
Strasbourg
-
Sat, 08.08
18:00
18:00
Sturm Graz
0
Ferencvaros
1
Sat, 08.08
18:00
18:00
ASK St. Valentin
0
SKN St. Poelten
5
Irlanda •
Premier Division
•
Etapa 7
Irlanda •
1. Division
•
Etapa 5
Japonia •
Nadeshiko League 1
•
Etapa 4
Japonia •
J. League 2
•
Etapa 10
Sat, 08.08
13:00
13:00
Avispa Fukuoka
2
Ventforet Kofu
2
Sat, 08.08
13:00
13:00
Renofa Yamaguchi
0
Tochigi SC
1
Sat, 08.08
13:00
13:00
Montedio Yamagata
3
Kyoto Sanga FC
4
Sat, 08.08
13:00
13:00
Zweigen Kanazawa
4
Ehime FC
3
Sat, 08.08
13:00
13:00
Jubilo Iwata
2
Matsumoto Yamaga
1
Sat, 08.08
13:00
13:00
Fagiano Okayama FC
3
Mito Hollyhock
1
Sat, 08.08
12:00
12:00
Tokyo Verdy
0
FC Ryukyu
1
Sat, 08.08
12:00
12:00
Albirex Niigata
1
Omiya Ardija
1
Sat, 08.08
13:00
13:00
Tokushima Vortis
3
V-Varen Nagasaki
1
Japonia •
J. League
•
Etapa 9
Sat, 08.08
13:00
13:00
Vissel Kobe
1
Vegalta Sendai
2
Sat, 08.08
12:00
12:00
Nagoya Grampus Eight
6
Urawa Red Diamonds
2
Sat, 08.08
13:00
13:00
Kawasaki Frontale
2
Oita Trinita
0
Sat, 08.08
13:00
13:00
Yokohama F.Marinos
1
Kashiwa Reysol
1
Sat, 08.08
12:30
12:30
Kashima Antlers
2
Sagan Tosu
0
Sat, 08.08
13:00
13:00
Gamba Osaka
2
Yokohama FC
1
Sat, 08.08
12:00
12:00
Shimizu S-Pulse
3
Consadole Sapporo
1
Japonia •
J. League 3
•
Etapa 9
Norvegia •
1. Division
•
Etapa 5
Norvegia •
2. Divisjon Avd. 1
•
Etapa 5
Sat, 08.08
17:00
17:00
Senja
1
Hoedd
0
Sat, 08.08
17:00
17:00
Flekkeroey
1
Arendal Fotball
0
Sat, 08.08
17:00
17:00
Vard Haugesund
-
Bryne
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Baerum
-
Flekkeroey
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Sotra Sportsklubb
-
Asker
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Bryne
2
Egersund
1
Sat, 08.08
16:00
16:00
Floroe
1
Alta
2
Sat, 08.08
15:00
15:00
Floeya
0
Kvik Halden
6
Sat, 08.08
17:00
17:00
Fram Larvik
0
Vard Haugesund
1
Sat, 08.08
17:00
17:00
Levanger
0
Nardo
0
Sat, 08.08
15:00
15:00
Skeid
2
Eidsvold TF
0
Sat, 08.08
17:00
17:00
Fredrikstad
3
Kjelsaas
2
Sat, 08.08
17:00
17:00
Notodden
-
Fram Larvik
-
Norvegia •
3. Division Avdeling 1
•
Etapa 1
Sat, 08.08
17:00
17:00
NIL-Trysil
-
Kongsvinger 2
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Donn
-
Brodd
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Skaanland
-
Skjervoey
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Frigg
-
Fana
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Ranheim 2
-
Byaasen
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
FK Fyllingsdalen
-
Bjarg
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Brann 2
-
Sandviken
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Kolstad
-
Tynset
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Djerv 1919
-
Start 2
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Sandviken
-
FK Fyllingsdalen
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Sogndal 2
-
Lysekloster
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Grorud 2
-
Loerenskog
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
NTNUI
-
Orkla
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Volda
-
Melhus
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Sola
-
Staal Joerpeland
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Oppsal
-
Follo
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Mandalskameratene
-
Express
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Mjoelner
-
Finnsnes
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Viking 2
-
Vidar
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Lyn
-
Aardal
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Rana FK
-
Junkeren
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Skjervoey
-
Tromsoe 2
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Nordstrand
-
Stabaek 2
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Funnefoss/Vormsund
-
Elverum
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Junkeren
-
Nordstrand
-
Sat, 08.08
16:00
16:00
Madla
-
Vindbjart
-
Sat, 08.08
15:00
15:00
FK Toensberg
-
Halsen
-
Sat, 08.08
15:00
15:00
Strindheim
-
Volda
-
Sat, 08.08
15:00
15:00
Hinna FK
-
Aakra
-
Sat, 08.08
15:00
15:00
Flint
-
Hoenefoss
-
Sat, 08.08
15:00
15:00
Aassiden
-
Pors Grenland
-
Sat, 08.08
14:00
14:00
Frigg
-
Stord
-
Sat, 08.08
13:30
13:30
Os
-
Ready
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Os
-
Bjarg
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Aalesund 2
-
Byaasen
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Rommen
-
Toten
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Lyn
-
Ready
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Sarpsborg 08 2
-
Mjoendalen 2
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Tiller IL
-
Kolstad
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Spjelkavik
-
Melhus
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Lillestroem 2
-
Brumunddal
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Traeff
-
Ranheim 2
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Ull/Kisa 2
-
Gjoevik-Lyn
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Molde 2
-
Tynset
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Molde 2
-
Spjelkavik
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Bodoe/Glimt 2
-
Skaanland
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Aalesund 2
-
Tiller IL
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Traeff
-
Orkla
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
NTNUI
-
Strindheim
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Fjoera
-
Fana
-
Sat, 08.08
17:00
17:00
Finnsnes
-
Skeid 2
-
Norvegia •
Eliteserien
•
Etapa 13
Norvegia •
Toppserien
•
Etapa 6
Olanda •
Eredivisie Comeback
•
Etapa 1
Polonia •
FA Cup
•
1/64
Rusia •
National Football League
•
Etapa 2
Sat, 08.08
18:00
18:00
FC Krasnodar II
3
Fakel
1
Sat, 08.08
12:00
12:00
FC Yenisey Krasnoyarsk
1
Dinamo Briansk
0
Sat, 08.08
16:30
16:30
Chertanovo Moscow
2
Tom Tomsk
0
Sat, 08.08
16:00
16:00
Nizhny Novgorod
2
Irtysh
0
Sat, 08.08
19:00
19:00
Chayka
0
FC Alania Vladikavkaz
3
Sat, 08.08
16:00
16:00
FC Orenburg
1
Neftekhimik
0
Sat, 08.08
17:00
17:00
Veles Moscow
3
Samara
1
Sat, 08.08
15:00
15:00
Akron Tolyatti
2
Yaroslavl
1
Sat, 08.08
17:00
17:00
Tekstilshchik
1
SKA-Khabarovsk
0
Sat, 08.08
20:00
20:00
Baltika
2
FC Volgar
0
Sat, 08.08
15:00
15:00
Spartak Moscow II
1
T. Moscova
1
Rusia •
Premier League
•
Etapa 1
SUA •
NWSL
•
Etapa 1
SUA •
USL Championship
•
Etapa 1
Sun, 09.08
03:00
03:00
OKC Energy FC
0
San Antonio FC
3
Sun, 09.08
03:00
03:00
Saint Louis FC
0
Tulsa Roughnecks FC
2
Sun, 09.08
02:00
02:00
Pittsburgh Riverhounds
4
New York Red Bulls II
1
Sun, 09.08
02:00
02:00
Charlotte Independence
1
Charleston Battery
1
Sun, 09.08
00:00
00:00
Memphis 901
0
North Carolina FC
1
Sun, 09.08
02:00
02:00
Charlotte Independence
-
Atlanta United II
-
Sun, 09.08
02:30
02:30
Birmingham Legion
1
Atlanta United II
0
Sun, 09.08
03:00
03:00
Swope Park Rangers
-
Bethlehem Steel FC
-
Sun, 09.08
03:00
03:00
Louisville City FC
1
Indy Eleven
1
Sun, 09.08
03:00
03:00
Tulsa Roughnecks FC
-
Reno 1868 FC
-
Sat, 08.08
05:00
05:00
Orange County SC
-
Real Monarchs SLC
-
Sat, 08.08
05:00
05:00
Portland Timbers II
-
Rio Grande Valley FC
-
SUA •
USL League One
•
Etapa 1
SUA •
Major League Soccer
•
Etapa 1
Suedia •
Ettan Norra
•
Etapa 10
Sat, 08.08
15:00
15:00
IK Frej Taeby
4
Oerebro Syrianska IF
0
Sat, 08.08
15:00
15:00
Oerebro Syrianska IF
-
Syrianska
-
Sat, 08.08
15:00
15:00
Taeby FK
0
Brommapojkarna
1
Sat, 08.08
18:00
18:00
Sollentuna FF
1
Nykoepings BIS
0
Sat, 08.08
17:00
17:00
Karlstad BK
1
Gefle
2
Sat, 08.08
17:00
17:00
IF Sylvia
1
IFK Haninge BRB
2
Sat, 08.08
17:00
17:00
IFK Berga
3
Karlslunds IF HFK
2
Suedia •
2. Division Ostra Gotaland
•
Etapa 16
Sat, 08.08
15:00
15:00
Haessleholms IF
3
FK Aelmeboda/Linneryd
2
Sat, 08.08
15:00
15:00
IK Tord
3
Raeppe GOIF
3
Sat, 08.08
15:00
15:00
Ifoe Bromoella IF
0
Dalstorps IF
2
Sat, 08.08
15:00
15:00
Nosaby IF
4
IFK Karlshamn
0
Sat, 08.08
15:00
15:00
IFK Berga
-
IFK Haessleholm
-
Sat, 08.08
19:00
19:00
Syrianska
1
IFK Haessleholm
0
Sat, 08.08
17:00
17:00
Asarums IF FK
1
Husqvarna FF
1
Suedia •
2. Division Norrland
•
Etapa 16
Suedia •
2. Division Sodra Svealand
•
Etapa 16
Sat, 08.08
15:00
15:00
Huddinge IF
1
Assyriska IF Norrkoeping
0
Sat, 08.08
15:00
15:00
Arameiska-Syrianska IF
0
Tyresoe
3
Sat, 08.08
15:00
15:00
IFK Kumla
2
Assyriska FF
3
Sat, 08.08
15:00
15:00
Rynninge
2
IFK Eskilstuna
0
Sat, 08.08
15:00
15:00
Newroz FC
1
Vaermbols FC
2
Sat, 08.08
17:30
17:30
FC Gute
1
Trosa-Vagnhaerad SK
1
Sat, 08.08
16:00
16:00
Aatvidaberg
0
BK Forward
4
Suedia •
2. Division Vastra Gotaland
•
Etapa 16
Suedia •
2. Division Norra Svealand
•
Etapa 16
Suedia •
Damallsvenskan
•
Etapa 9
Suedia •
2. Division Norra Gotaland
•
Etapa 16
Suedia •
Superettan
•
Etapa 11
Suedia •
Ettan Soedra
•
Etapa 10
Ungaria •
NB II
•
Etapa 3