Internaţional •
Champions League - faza eliminatorie
•
1/4
Italia •
Serie B Promotion Playoff
•
1/2
Austria •
Regionalliga West - Vorarlberg
•
Etapa 3
China •
Super League Grp. A
•
Etapa 4
Internaţional •
Club Friendlies
Mie, 12.08
16:00
16:00
Union Berlin
2
Wuerzburger Kickers
0
Mie, 12.08
19:35
19:35
Angers
3
Le Mans
2
Mie, 12.08
16:30
16:30
Unterhaching
0
Augsburg
0
Mie, 12.08
19:00
19:00
Rennes
3
Saint-Etienne
0
Mie, 12.08
17:00
17:00
Borussia Monchengladbach
4
SC Verl
0
Mie, 12.08
19:00
19:00
Wolfsberger AC
2
Sparta Praga
2
Mie, 12.08
18:00
18:00
Rapid Viena
5
Opava
3
Mie, 12.08
18:00
18:00
Admira Moedling
2
Banik Ostrava
1
Mie, 12.08
18:00
18:00
SK Dynamo Ceske Budejovice
3
SKN St. Poelten
0
Mie, 12.08
12:00
12:00
Sturm Graz
2
NK Bravo
1
Mie, 12.08
18:00
18:00
Altach
0
Borussia Dortmund
6
Mie, 12.08
18:00
18:00
Guingamp
0
Brest
1
Internaţional •
Friendlies
Japonia •
J. League 2
•
Etapa 11
Mie, 12.08
13:30
13:30
Tochigi SC
2
Fagiano Okayama FC
1
Mie, 12.08
13:00
13:00
Avispa Fukuoka
1
Tokyo Verdy
3
Mie, 12.08
13:00
13:00
Albirex Niigata
2
Renofa Yamaguchi
1
Mie, 12.08
13:00
13:00
JEF United Chiba
3
Matsumoto Yamaga
0
Mie, 12.08
13:00
13:00
Giravanz Kitakyushu
2
Zweigen Kanazawa
1
Mie, 12.08
13:00
13:00
Kyoto Sanga FC
2
Mito Hollyhock
2
Mie, 12.08
13:00
13:00
FC Ryukyu
1
Ventforet Kofu
2
Mie, 12.08
13:00
13:00
Omiya Ardija
2
Jubilo Iwata
2
Mie, 12.08
13:00
13:00
Ehime FC
0
Montedio Yamagata
1
Mie, 12.08
13:00
13:00
Machida Zelvia
0
Tokushima Vortis
1
Mie, 12.08
13:00
13:00
V-Varen Nagasaki
3
Thespakusatsu Gunma
1
Japonia •
League Cup Grp. A
•
Etapa 3
Mie, 12.08
13:00
13:00
Nagoya Grampus Eight
2
Kawasaki Frontale
2
Mie, 12.08
13:00
13:00
Shonan Bellmare
1
Gamba Osaka
2
Mie, 12.08
13:00
13:00
Shimizu S-Pulse
2
Kashima Antlers
3
Mie, 12.08
13:00
13:00
Sanfrecce Hiroshima
-
Sagan Tosu
-
Mie, 12.08
13:00
13:00
Consadole Sapporo
1
Yokohama FC
1
Mie, 12.08
13:00
13:00
Vegalta Sendai
0
Cerezo Osaka
3
Mie, 12.08
13:00
13:00
Kashiwa Reysol
3
Oita Trinita
1
Norvegia •
Toppserien
•
Etapa 14
Olanda •
Eredivisie Comeback
•
Etapa 1
România •
Liga I Qualification
•
final
Rusia •
National Football League
•
Etapa 3
Mie, 12.08
19:30
19:30
T. Moscova
1
Akron Tolyatti
1
Mie, 12.08
18:30
18:30
Yaroslavl
0
FC Krasnodar II
0
Mie, 12.08
19:00
19:00
Fakel
0
Baltika
1
Mie, 12.08
18:00
18:00
Tekstilshchik
1
Chayka
1
Mie, 12.08
17:00
17:00
FC Orenburg
2
FC Alania Vladikavkaz
0
Mie, 12.08
14:30
14:30
Tom Tomsk
1
Spartak Moscow II
2
Mie, 12.08
18:00
18:00
Samara
2
SKA-Khabarovsk
0
Mie, 12.08
16:30
16:30
Irtysh
1
Chertanovo Moscow
2
Mie, 12.08
18:00
18:00
FC Volgar
1
Veles Moscow
2
Mie, 12.08
18:00
18:00
Dinamo Briansk
1
Nizhny Novgorod
0
Mie, 12.08
18:00
18:00
Neftekhimik
2
FC Yenisey Krasnoyarsk
0
Rusia •
PFL Group 4
•
Etapa 2
Rusia •
PFL Group 2
•
Etapa 2
SUA •
USL Championship
•
Etapa 1
SUA •
Major League Soccer
•
Etapa 1
SUA •
Major League Soccer Championship Playoff
•
final
Suedia •
Ettan Soedra
•
Etapa 11
Mie, 12.08
20:00
20:00
Skoevde AIK
0
IFK Vaernamo
3
Mie, 12.08
19:00
19:00
Oskarshamns AIK
1
Motala AIF FK
2
Mie, 12.08
21:00
21:00
Qviding FIF
2
FC Trollhaettan
1
Mie, 12.08
20:00
20:00
Landskrona BoIS
4
Tvaaaakers IF
0
Mie, 12.08
20:00
20:00
FK Karlskrona
1
Lunds BK
1
Mie, 12.08
20:00
20:00
Lindome GIF
3
FC Linkoeping City
1
Mie, 12.08
20:00
20:00
Torns IF
1
Eskilsminne IF
1
Mie, 12.08
20:00
20:00
Assyriska IK
1
Utsiktens BK
1
Suedia •
Ettan Norra
•
Etapa 11
Mie, 12.08
17:00
17:00
Sandvikens IF
6
Team TG FF
1
Mie, 12.08
19:00
19:00
IFK Berga
1
Sollentuna FF
1
Mie, 12.08
19:30
19:30
Nykoepings BIS
2
IFK Luleaa
4
Mie, 12.08
20:00
20:00
Brommapojkarna
0
Karlstad BK
1
Mie, 12.08
21:00
21:00
IFK Haninge BRB
4
IK Frej Taeby
3
Mie, 12.08
20:30
20:30
Karlslunds IF HFK
2
Vasalunds IF
3
Mie, 12.08
20:00
20:00
Gefle
0
Taeby FK
3
Mie, 12.08
20:00
20:00
Oerebro Syrianska IF
1
IF Sylvia
1
Suedia •
Superettan
•
Etapa 12
Suedia •
Damallsvenskan
•
Etapa 10
Suedia •
Allsvenskan
•
Etapa 15