Spania •
LaLiga2 Playoff
•
1/2
Internaţional •
Amicale
•
Etapa 1
China •
China League
•
Etapa 13
Sâm, 15.06
14:30
14:30
Qingdao Huanghai
1
Beijing BG
3
Sâm, 15.06
11:00
11:00
Xinjiang Tianshan
3
Sichuan Longfa
0
Sâm, 15.06
14:30
14:30
Nantong Zhiyun FC
0
Zhejiang Greentown
0
Sâm, 15.06
14:30
14:30
Shanghai Shenxin
0
Nei Mongol Zhongyou FC
1
Sâm, 15.06
14:30
14:30
Guizhou Hengfeng
2
Shijiazhuang Ever Bright
1
Sâm, 15.06
10:30
10:30
Heilongjiang Lava Spring FC
2
Meizhou Hakka
1
China •
Super League
•
Etapa 13
Danemarca •
1. Division Relegation Playoff Grp. 1
•
Etapa 10
Danemarca •
Danmarksserien Grp. 1
•
Etapa 27
Sâm, 15.06
16:30
16:30
Herlev
5
Greve
0
Sâm, 15.06
16:30
16:30
B 1909
1
Viborg II
2
Sâm, 15.06
16:30
16:30
AB Taarnby
2
Taastrup FC
2
Sâm, 15.06
16:30
16:30
IF Lyseng
1
Noerresundby
2
Sâm, 15.06
16:30
16:30
GVI
0
Avedoere
2
Sâm, 15.06
16:30
16:30
Ledoeje-Smoerum Fodbold
0
Alleroed FK
3
Sâm, 15.06
16:30
16:30
Skjold Birkeroed
3
Ballerup-Skovlunde
2
Sâm, 15.06
16:30
16:30
FA 2000
7
Kastrup B.
1
Sâm, 15.06
16:30
16:30
Fremad Valby
1
KFUM Roskilde
1
Sâm, 15.06
16:30
16:30
Hedensted
4
B 1913
2
Sâm, 15.06
16:30
16:30
Holbaek
3
Karlslunde IF
1
Sâm, 15.06
16:30
16:30
BK Union
0
Ishoej IF
3
Sâm, 15.06
16:30
16:30
VSK Aarhus
2
FC Djursland
0
Sâm, 15.06
14:00
14:00
Otterup
3
Kolding B
3
Sâm, 15.06
16:30
16:30
Lystrup IF
0
Aarhus Fremad II
3
Sâm, 15.06
16:30
16:30
AaB II
1
Viby IF
6
Sâm, 15.06
16:30
16:30
Holstebro
3
Vatanspor
2
Sâm, 15.06
16:30
16:30
Naesby
8
Varde
2
Sâm, 15.06
16:30
16:30
Oure FA
3
Silkeborg KFUM
0
Danemarca •
3F Ligaen Qualification Group
•
Etapa 10
Danemarca •
2. Division Relegation Group
•
Etapa 10
Danemarca •
2. Division Promotion Group
•
Etapa 11
Danemarca •
1. Division Relegation Playoff Grp. 2
•
Etapa 10
Internaţional •
Women's World Cup Group Phase
•
Etapa 2
Internaţional •
Toulon Tournament Final Stage
•
final
Internaţional •
World Cup U20 Final Stage
•
final
Internaţional •
Copa America Grp. A
•
Etapa 1
Internaţional •
CONCACAF Gold Cup Grp. A
•
Etapa 1
Internaţional •
Amicale intercluburi
•
Etapa 1
Italia •
Serie C Promotion Playoff Final Stage
•
final
Japonia •
J. League
•
Etapa 15
Japonia •
J. League 3
•
Etapa 12
Japonia •
J. League 2
•
Etapa 18
Sâm, 15.06
12:00
12:00
Yokohama FC
1
Tokushima Vortis
2
Sâm, 15.06
12:00
12:00
Omiya Ardija
2
FC Gifu
1
Sâm, 15.06
13:00
13:00
Albirex Niigata
2
Tochigi SC
0
Sâm, 15.06
12:00
12:00
Ventforet Kofu
0
Tokyo Verdy
2
Sâm, 15.06
13:00
13:00
Montedio Yamagata
1
Mito Hollyhock
0
Sâm, 15.06
13:00
13:00
Fagiano Okayama FC
1
Renofa Yamaguchi
1
Sâm, 15.06
12:00
12:00
Zweigen Kanazawa
0
Ehime FC
0
Sâm, 15.06
13:00
13:00
Kyoto Sanga FC
2
FC Ryukyu
2
Sâm, 15.06
12:00
12:00
JEF United Chiba
2
Kagoshima United
1
Moldova •
National Division
•
Etapa 13
Norvegia •
3. Divisjon Avd. 1
•
Etapa 10
Sâm, 15.06
17:00
17:00
Mandalskameratene
1
Staal Joerpeland
0
Sâm, 15.06
17:00
17:00
FK Toensberg
2
Droebak/Frogn
0
Sâm, 15.06
17:00
17:00
Halsen
0
Follo
2
Sâm, 15.06
17:00
17:00
Orkla
1
Kolstad
1
Sâm, 15.06
17:00
17:00
Grei
3
Lyn
1
Sâm, 15.06
19:00
19:00
Ullern
4
Norild
0
Sâm, 15.06
17:00
17:00
Leknes
3
Ull/Kisa 2
3
Sâm, 15.06
19:00
19:00
Verdal
2
Steinkjer
2
Sâm, 15.06
19:00
19:00
Traeff
3
Molde 2
0
Sâm, 15.06
17:00
17:00
Spjelkavik
4
Aarvoll
0
Sâm, 15.06
17:00
17:00
Eidsvold TF
4
Loerenskog
0
Sâm, 15.06
17:00
17:00
Hoenefoss
2
Skjetten
0
Sâm, 15.06
16:00
16:00
Bergen Nord
0
Vard Haugesund
3
Sâm, 15.06
16:00
16:00
FK Fyllingsdalen
0
Lysekloster
3
Sâm, 15.06
16:00
16:00
Vindbjart
4
Madla
2
Sâm, 15.06
16:00
16:00
Herd
5
Sunndal
2
Sâm, 15.06
16:00
16:00
Brumunddal
2
Gjoevik-Lyn
3
Sâm, 15.06
15:00
15:00
Lokomotiv Oslo FK
1
Oern-Horten
2
Sâm, 15.06
15:00
15:00
Flint
2
Pors Grenland
1
Sâm, 15.06
21:00
21:00
Finnsnes
2
Junkeren
2
Sâm, 15.06
14:00
14:00
Viking 2
3
IF Storm
1
Sâm, 15.06
14:00
14:00
Valdres FK
1
Djerv 1919
10
Norvegia •
1. Division
•
Etapa 11
Norvegia •
2. Divisjon Avd. 1
•
Etapa 10
Norvegia •
Eliteserien
•
Etapa 11
Norvegia •
1. Division
•
Etapa 10
SUA •
USL Championship
•
Etapa 1
Dum, 16.06
03:00
03:00
Bethlehem Steel FC
3
Saint Louis FC
1
Dum, 16.06
02:30
02:30
Loudoun United
1
Indy Eleven
2
Dum, 16.06
02:30
02:30
Atlanta United II
0
Pittsburgh Riverhounds
5
Dum, 16.06
02:00
02:00
Charlotte Independence
4
Birmingham Legion
1
Dum, 16.06
02:00
02:00
Ottawa Fury
0
Memphis 901
0
Dum, 16.06
01:30
01:30
Tampa Bay Rowdies
1
Charleston Battery
1
Dum, 16.06
00:00
00:00
North Carolina FC
2
Swope Park Rangers
0
SUA •
USL Championship
•
Etapa 1
SUA •
NWSL
•
Etapa 1
Spania •
Segunda B Promotion Playoff
•
1/2
Suedia •
1. Division North
•
Etapa 13
Suedia •
2. Division Soedra Svealand
•
Etapa 12
Suedia •
1. Division South
•
Etapa 13
Sâm, 15.06
17:00
17:00
Tvaaaakers IF
1
Oskarshamns AIK
1
Sâm, 15.06
16:00
16:00
Landskrona BoIS
0
Skoevde AIK
0
Sâm, 15.06
15:00
15:00
Lunds BK
1
Lindome GIF
1
Sâm, 15.06
17:00
17:00
Aatvidaberg
3
IK Oddevold
1
Sâm, 15.06
17:00
17:00
Torns IF
1
Ljungskile
3
Sâm, 15.06
17:00
17:00
Assyriska IK
0
Kristianstad FC
0
Sâm, 15.06
17:00
17:00
FC Trollhaettan
3
Eskilsminne IF
2
Suedia •
2. Division Norra Goetaland
•
Etapa 12
Suedia •
Superettan
•
Etapa 13
Suedia •
2. Division Vaestra Goetaland
•
Etapa 12
Suedia •
2. Division Oestra Goetaland
•
Etapa 12
Suedia •
2. Division Norrland
•
Etapa 12