România •
Liga 2
•
Etapa 37
Spania •
Segunda Division
•
Etapa 40
Franţa •
Ligue 1
•
Etapa 38
Vin, 24.05
22:05
22:05
Dijon
2
Toulouse
1
Vin, 24.05
22:05
22:05
Nantes
0
Strasbourg
1
Vin, 24.05
22:05
22:05
Nimes
2
Lyon
3
Vin, 24.05
22:05
22:05
Angers
1
Saint-Etienne
1
Vin, 24.05
22:05
22:05
Caen
0
Bordeaux
1
Vin, 24.05
22:05
22:05
Nice
2
Monaco
0
Vin, 24.05
22:05
22:05
Amiens
2
Guingamp
1
Vin, 24.05
22:05
22:05
Marseille
1
Montpellier
0
Vin, 24.05
22:05
22:05
Rennes
3
Lille
1
Vin, 24.05
22:05
22:05
Reims
3
PSG
1
Arabia Saudită •
Premier League Qualification
•
final
Austria •
Regionalliga Middle
•
Etapa 28
Vin, 24.05
20:00
20:00
Kalsdorf
3
SC Weiz
3
Vin, 24.05
20:00
20:00
Deutschlandsberger SC
4
Union Gurten
1
Vin, 24.05
20:00
20:00
Lendorf
0
Voecklamarkt
4
Vin, 24.05
20:00
20:00
SC Gleisdorf
2
VST Voelkermarkt
1
Vin, 24.05
20:00
20:00
Bad Gleichenberg
6
FC Wels
1
Vin, 24.05
20:00
20:00
ATSV Stadl Paura
2
WSC Hertha
0
Vin, 24.05
19:30
19:30
Sturm Graz (A)
2
Allerheiligen
1
Austria •
Regionalliga East
•
Etapa 28
Vin, 24.05
20:00
20:00
SC Neusiedl am See 1919
0
SV Leobendorf
0
Vin, 24.05
20:00
20:00
Rapid Wien (A)
2
FC Stadlau
2
Vin, 24.05
20:00
20:00
ASK-BSC Bruck/Leitha
3
Mattersburg (A)
0
Vin, 24.05
20:30
20:30
Schwechat
2
Wiener SK
2
Vin, 24.05
20:30
20:30
FC Marchfeld Mannsdorf
5
Admira Moedling (A)
1
Vin, 24.05
20:30
20:30
ASK Ebreichsdorf
2
FCM Arkadia Traiskirchen
0
Vin, 24.05
20:00
20:00
SC Team Wiener Linien
1
FC Mauerwerk
4
Austria •
Regionalliga West
•
Etapa 28
Austria •
2. Liga
•
Etapa 28
Bulgaria •
Elite U17
•
Etapa 29
Vin, 24.05
18:00
18:00
Levski U17
5
Botev (Vratsa) U17
0
Vin, 24.05
18:00
18:00
Sokol (Markovo) U17
2
Botev (Plovdiv) U17
3
Vin, 24.05
18:00
18:00
Cherno more U17
3
Dunav (Ruse) U17
0
Vin, 24.05
18:00
18:00
Montana U17
1
Septemvri (Sofia) U17
1
Vin, 24.05
18:00
18:00
CSKA-Sofia U17
1
Lokomotiv (Plovdiv) U17
2
Vin, 24.05
18:00
18:00
Beroe U17
2
Slavia (Sofia) U17
3
Vin, 24.05
18:00
18:00
Vitosha (Bistritsa) U17
1
Levski-Rakovski U17
2
Bulgaria •
South-East Third League
•
Etapa 33
Vin, 24.05
21:00
21:00
Димитровград 1947
3
Haskovo 2009
4
Vin, 24.05
20:00
20:00
Levski Karlovo
0
Neftochimic Burgas 1962
3
Vin, 24.05
21:00
21:00
Карнобат
1
Zagorets Nova Zagora
4
Vin, 24.05
21:00
21:00
Черноморец (Бургас)
3
Sadovo
0
Vin, 24.05
22:00
22:00
Sozopol
2
Maritsa Plovdiv
1
Vin, 24.05
21:00
21:00
Гигант (Съединение)
0
Minyor Radnevo
1
Vin, 24.05
21:00
21:00
Svilengrad
2
Борислав 2009 (Първомай)
1
Bulgaria •
North-West Third League
•
Etapa 29
Bulgaria •
Elite U19
•
Etapa 29
Vin, 24.05
18:00
18:00
Dunav 2010 U19
1
Botev (Plovdiv) U19
2
Vin, 24.05
21:00
21:00
Cherno more U19
3
CSKA-Sofia U19
0
Vin, 24.05
21:00
21:00
Lokomotiv (Plovdiv) U19
1
Montana U19
1
Vin, 24.05
16:00
16:00
Marek 1915 U19
0
Ludogorets U19
7
Vin, 24.05
21:00
21:00
Yantra 1919 U19
1
OFK Pirin (Blagoevgrad) U19
1
Vin, 24.05
21:00
21:00
Slavia (Sofia) U19
1
Beroe U19
0
Vin, 24.05
21:00
21:00
Septemvri (Sofia) U19
4
Sliven U19
2
Vin, 24.05
21:00
21:00
Neftohimik (Burgas) U19
0
Levski U19
4
Bulgaria •
First Professional League Championship Playoff
•
Etapa 36
Bulgaria •
North-East Third League First 6
•
Etapa 5
Cehia •
1. Liga Europa League Playoff
•
1/2
China •
China League
•
Etapa 11
China •
Super League
•
Etapa 11
Croaţia •
1. Division
•
Etapa 36
Danemarca •
Danmarksserien Grp. 1
•
Etapa 24
Danemarca •
2. Division Relegation Group
•
Etapa 7
Elveţia •
1. Liga Grp. 1
•
Etapa 26
Franţa •
Ligue 1 Qualification
•
1/2
Germania •
Oberliga Westfalen
•
Etapa 34
Germania •
2. Bundesliga Qualification
•
final
Germania •
Oberliga Baden-Wurttemberg
•
Etapa 34
Internaţional •
World Cup U20 Grp. A
•
Etapa 1
Internaţional •
CAF Champions League Final Stage
•
final
Internaţional •
Copa Sudamericana
•
1/16
Internaţional •
Amicale intercluburi
•
Etapa 1
Internaţional •
Friendlies
Irlanda •
Premier Division
•
Etapa 18
Irlanda •
1. Division
•
Etapa 14
Olanda •
Playoff Europa League
•
final
Rusia •
PFL Zone South
•
Etapa 29
Vin, 24.05
17:00
17:00
FC Alania Vladikavkaz
0
FC Volgar
2
Vin, 24.05
15:30
15:30
Dinamo Stavropol
0
Chornomorets
4
Vin, 24.05
17:00
17:00
Legion Dinamo
0
PFC Kuban
0
Vin, 24.05
17:00
17:00
Akademia Rostov
0
Krasnodar 3
3
Vin, 24.05
17:00
17:00
Chayka
5
Biolog Novokubansk
1
Vin, 24.05
17:00
17:00
Mashuk-KMV
1
Nalchik
1
Vin, 24.05
18:00
18:00
Druzhba
2
Angusht Nazran
0
SUA •
Major League Soccer
•
Etapa 1
SUA •
USL Championship
•
Etapa 1
SUA •
USL Championship
•
Etapa 1
Suedia •
2. Division Norra Goetaland
•
Etapa 8
Suedia •
Allsvenskan
•
Etapa 11
Suedia •
2. Division Norra Svealand
•
Etapa 8
Suedia •
2. Division Oestra Goetaland
•
Etapa 8
Suedia •
2. Division Vaestra Goetaland
•
Etapa 8
Suedia •
2. Division Soedra Svealand
•
Etapa 8
Suedia •
2. Division Norrland
•
Etapa 8
Turcia •
Super Lig
•
Etapa 34
Turcia •
3. Lig Promotion Playoff
•
final