SPORTURI  »  ALTELE  »  POLO

Cupa merge la Oradea » CSM Digi s-a impus în finala cu CSA Steaua, scor 5-3

Articol de GSP - Publicat luni, 08 februarie 2016 00:00

CSM Digi Oradea a cîștigat Cupa României ediția 2016, ieri, după ce a învins-o în finală pe CSA Steaua București cu scorul de 5-3, în Bazinul Olimpic din Brașov.

Orădenii au făcut diferența în sfertul al doilea, adjudecat cu 2-0, celelalte trei reprize terminîndu-se la egalitate, 1-1. Pentru CSM Digi Oradea, echipă antrenată de Kalman Kadar, au marcat Tiberiu Negrean (2), Roland Szabo (1), Mihnea Chioveanu (1) și Vojislav Cupic (1).

Steaua, care cucerise trofeul anul trecut, a înscris prin Andrei Bușilă (1), Petru Ianc (1) și Nikola Murisic (1). Cele două echipe se vor lupta și pentru titlu în acest an, după ce Steaua a cîștigat ambele partide din tur, de la Oradea.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”