SPORTURI  »  ALTELE  »  WASPO HANNOVER - STEAUA

Performanţă istorică pentru Steaua! E în semifinalele Euro Cup la polo după 26 de ani

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 decembrie 2014 00:00 / Actualizat joi, 18 decembrie 2014 02:36

CSA Steaua s-a calificat, în deplasare, în semifinalele Eurocup la polo, după ce a remizat cu formaţia germană Waspo 98 Hanovra, scor 9-9, în manşa retur din sferturile competiţiei.
Scorul pe reprize a fost 2-3, 3-1, 2-2 şi 2-3. În tur, Steaua s-a impus, pe teren propriu, cu scorul de 9-7 (1-3, 2-1, 4-2 şi 2-1), avantaj care s-a dovedit a fi suficient pentru a asigura calificarea în penultimul tur al competiţiei.

Golurile Stelei în Germania au fost marcate de Miroslav Randjici (3), Nicolae Diaconu (2), Daniel Teohari, Petar Filipovici, Matej Nastran şi Alexandru Ghiban.

Celelalte echipe calificate în semifinale sînt Posillipo (Italia), Mornar BS (Croaţia) şi Acquachiara (Italia). Meciurile din penultimul tur al competiţiei vor fi programate în sistem tur-retur, pe 11 februarie 2015 şi 4 martie, în timp ce finala va avea loc pe 28 martie şi 11 aprilie.