SPORTURI  »  ALTELE  »  CAMPIONATUL NAȚIONAL

Titlu pentru fetele de la CSA Steaua în Campionatul Național de polo

Articol de - Publicat luni, 10 aprilie 2017 10:25

Echipa feminină CSA Steaua București a câștigat, duminică, titlul de campioană națională, după ce a câștigat toate cele 12 meciuri ale campionatului, la finalul celor trei turnee.

Jucătoarele antrenate de Eugen Georgescu și Andrei Stoicuț au obținut victorii categorice în ultimul turneu al Campionatului Național, desfășurat în weekend la Târgu Mureș:

13-5 cu Torpi Tg. Mureș, 18-6 cu CS Rapid, 20-6 cu CS Dinamo, 16-4 cu Crișul Oradea.

Pe poziția a doua în clasamentul final s-a clasat Crișul Oradea, deținătoarea Cupei României, podiumul fiind completat de CS Dinamo București.