CICLISM   •   

TURUL FRANŢEI

Contador X 3 Le Tour » La vie en jaune

 
de Luminiţa Paul, Roxana Fleşeru (Lyon)   •   26 Iulie 2010
 
graeme  (un comentariu)
lasa ca e bine si azi, Lance incepuse sa enerveze cu invncibilitatea lui.
26 Iulie 2010, 18:40   •   Comenteaza
alpin  (11059 comentarii)
Nu sunt fan Contador. Turul acesta si cel de anul trecut au fost simple plimbari de 3 saptamani; ca sa nu moara dopatul Lance pe traseu! Dar nu trebuie acuzat de nesportivitate!!! Daca Asafa Powell isipierde un pantof, la 100m, Bolt trebuie sa se opreasca si sa-l astepte??? Daca unui fundas ii sare gheata, atacantul trebuie sa-l astepte??? Incidentele fac parte din joc.
26 Iulie 2010, 12:05   •   Comenteaza
1984milanello  (3 comentarii)
Decat sa castigi turul infingandu-i asa-zis-ului tau amic si principal rival cutitul pe la spate mai bine te-mpusti nea pistolero. Turul din 2007 era acontat de Rasmussen, iar asta apartine mai degraba lantului lui Schleck decat oricui altcuiva. Istoria nu va uita felul in care spaniolul a castigat tururile. Plus de asta un indopat de prima clasa ca mai toti 'marii' sportivi spanioli ai momentului. Rusinos tur.
26 Iulie 2010, 11:23   •   Comenteaza
nea_silica  (541 comentarii)
Contador a fost atât de superior, încât şi-a putut calcula paşii cu exactitate şi maximum de calm. A dat exact atât cât avea nevoie să câştige, a controlat toate etapele. Andy a vrut,dar n-a putut mai mult. Nu mai e ca pe timpul lui Lance, cu atacuri puternice în ultimii 4-5 km, unde doar puţini mai aveau puterea să ţină paşii cu cei doi-trei favoriţi,ca în ultimii 2 km să atace Lance,lăsând totul în urmă. Ce superbe zile. Acu, victorii a la farmacie,cu efortul dozat cu l
26 Iulie 2010, 09:12   •   Comenteaza
Comentează
Număr de caractere rămase: 700
 
Fii prietenul nostru pe Facebook
Apartament in Berceni Apartament in Berceni
75.000 EU
Berceni , 4 cam.
4 camere

Alte Oferte

Taguri: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
 
Autori: A B C D E F G I J L M O R S T V