FOTO&VIDEO Rusia şi Finlanda, cîştigătoare în primele meciuri de hochei de la FOTE

Articol de GSP - Publicat luni, 18 februarie 2013 00:00 / Actualizat luni, 18 februarie 2013 22:20

Rusia a învins Elveţia, scor 6-1, în primul meci din cadrul turneului de hochei de la Festivalul Olimpic al Tineretului European, care are loc în România.

Esticii au condus la pauză cu 3-1 şi graţie unei evoluţii bune pînă la final şi-au adjudecat lejer victoria.

Vezi AICI VIDEO

În cea de-a doua partidă, Finlanda a cîştigat în faţa Cehiei, 10-4. Naţionala României va debuta contra Finlandei mîine seară, de la ora 20:00.