SPORTURI  »  HANDBAL  »  LIGA CAMPIONILOR LA HANDBAL MASCULIN

Din rău în mai rău » Încă o înfrângere pentru Dinamo în Liga Campionilor

Articol de GSP - Publicat joi, 16 noiembrie 2017 21:08

După ce pierdut derby-ul cu Steaua din campionat, 28-31, Dinamo a înregistrat o nouă înfrângere în Liga Campionilor la handbal masculin.

Echipa antrenată de Eliodor Voica a fost învinsă pe terenul lui Gorenje Velenje, scor 29-33

Dinamoviștii au început meciul mai bine, au condus cu 8-6 și 9-7, dar nu au putut face față presiunii exercitate de gruparea slovenă. Până la pauză, scorul a fost întors de gazde, care au intrat în avantaj la cabine, scor 17-15.

A doua repriză a fost la discreția echipei slovene, care s-a dezlănțuit, reușind să se impună în final cu 32-28.

Alb-roșii sunt ultimii în grupa C, cu o singură victorie acumulată, ajungând acum la cinci înfrângeri consecutive în Ligă.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”