SPORTURI  »  HANDBAL  »  LIGA CAMPIONILOR

Înfrîngere în Liga Campionilor » Gyor - HCM Baia Mare 29-23

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 martie 2015 00:00 / Actualizat duminica, 08 martie 2015 22:59

Echipa de handbal feminin HCM Baia Mare a pierdut meciul din Ungaria, contra celor de la Gyor, scor 29-23.

În penultimul meci din grupele Ligii Campionilor la handbal, Baia Mare a pierdut cu Gyor, dar păstrează şanse de calificare în sferturile competiţiei, fiind clasată pe locul cinci în grupă.

Primele patru clasate din fiecare din cele două grupe se vor califica în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Pentru HCM Baia Mare au marcat: Do Nascimento 5, Marin 4, Elisei-Ardean 3, Herrem 3, Davidenko 2, Makeeva 2, Abbingh 2, Nechita 1, Gjeorgjievska 1 gol, potrivit Mediafax.