SPORTURI  »  HANDBAL  »  DINAMO - STEAUA 24-29

Net superiori! Steliștii au făcut o partidă uriașă în Sala Dinamo și au învins fără drept de apel liderul Dinamo

Articol de GSP - Publicat vineri, 31 martie 2017 17:42

Echipa de handbal a Stelei a obținut o victorie senzațională pe terenul liderului Dinamo, învingând-o fără drept de apel, scor 29-24, la capătul unui meci superb.

Prima repriză a fost una echilibrată, ambele echipe având perioade în care au condus ostilitățile meciului din Sala Dinamo.

În cele din urmă, scorul a fost egal la pauză, scor 14-14.

Repriza secundă a fost la discreția Stelei, care a dominat-o autoritar pe Dinamo, fiind mereu la avantajul unei diferențe liniștitoare pe tabelă.

În final, s-a terminat 29-24 pentru roș-albaștri, care obțin prima victorie în fața rivalei din acest sezon.

Derby-ul dintre cele două echipe s-a disputat  în Sala Dinamo.

FINAL » Dinamo - Steaua 24-29

Dinamo e în continuare lider în campionat, cu 59 puncte, în timp ce Steaua a urcat până pe locul nouă, acumulând 28 puncte.

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”