SPORTURI  »  HANDBAL  »  CSM BUCUREȘTI - LARVIK 26-26

Punct de aur pentru CSM! Antrenorul bucureștencelor a găsit vinovații pentru egalul cu Larvik: "Am pierdut multe mingi"

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 ianuarie 2017 21:18

CSM București, deținătoare trofeului, a remizat pe teren propriu în grupele Ligii Campionilor cu Larvik, campioana Norvegiei, scor 26-26.

Aurelian Roșca, antrenorul CSM-ului, consideră că greșelile din timpul meciului ne-au fost fatale.

"Mă bucură revenirea noastră de pe finalul meciului. Din păcate nu e ceea ce ne-am propus, noi ne-am dorit victoria. Am pierdut prea ușor avantajul din prima repriză. Păstrăm șanse de calificare. Va trebui să ne concentrăm pe meciurile următoare.

Cred că în jocul de atac n-am avut o dinamică destul de mare, am pierdut multe mingi în organizarea atacului. Am avut și câteva ratări care au contat foarte mult. Putem spune că am scos un punct azi. Am luat cu ușurință gol în inter-drept. Va trebui să ne concentrăm pentru retur", a declarat Roșca la TV Dolce Sport.

Paula Ungureanu, una dintre cele mai bune jucătoare ale noastre, spune că se mulțumește cu acest punct: "A fost un meci foarte greu, mult mai greu decât ne așteptam. Am avut un meci foarte greu și ne bucurăm că am scos până la urmă un egal. Azi am întâlnit un adversar foarte puternic. De azi va trebui să mergem numai la victorie în următoarele meciuri".

"Cred că în prima repriză am jucat bine, dar am ratat foarte mult. În repriza a doua am scăzut un pic nivelul și am pierdut ritmul. Probabil că înaintea meciului nu eram bucuroase cu un punct, dar acum ar trebui să fim. Paula Ungureanu a apărat foarte bine" Isabelle Gullden