SPORTURI  »  HANDBAL  »  LIGA NAŢIONALĂ

Steaua a cîştigat derby-ul cu Dinamo la handbal, scor 27-26 » Dinamoviştii rămîn însă înaintea roş-albaştrilor în clasament

Articol de GSP - Publicat luni, 17 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 17 noiembrie 2014 20:34

Dinamo venea după 4 victorii consecutive şi pleca favorită în derby-ul cu Steaua, care şi ea trecea printr-o perioadă bună, avînd 4 victorii în ultimele 5 meciuri.

Partida a fost una foarte strînsă, iar dinamoviştii au terminat prima repriză în avantaj de doar un gol, 14-13.

Roş-albaştrii au revenit după pauză şi au cîştigat repriza secundă cu 14-12, cîştigînd astfel meciul 27-26.

În urma acestui rezultat Steaua a urcat pe locul 7, fiind la 3 puncte de rivala Dinamo, care e pe 6, cu 19 puncte. Lider este CSM Bucureşti, cu 22 de puncte.