SPORTURI  »  HANDBAL  »  CM DE HANDBAL

VIDEO Reggaeton în sincron! Imagini incredibile din vestiar după calificarea în sferturile CM » O vedetă de la CSM București a făcut spectacol

Articol de GSP - Publicat luni, 11 decembrie 2017 10:42

Suedia s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatului Mondial de handbal feminin din Germania, iar după meci nordicele au sărbătorit în ritm de reggaeton.

În frunte cu una din vedetele echipei CSM București, Isabelle Gullden, suedezele s-au filmat în timp ce dansau în vestiar după victoria 33-21 obținută în fața Sloveniei.

Vi är i kvartsfinal! Heja Sverige!

Posted by Handbollslandslaget on Sunday, 10 December 2017

Suedia a încheiat faza grupelor pe primul loc, după ce a învins inclusiv Norvegia, scor 31-28, iar în sferturile de finală va juca împotriva Danemarcei.

România - Cehia se joacă azi, de la ora 18:30, în "optimile" Campionatului Mondial de handbal. Partida va fi liveTEXT, video și foto pe GSP.ro și în direct pe TV Telekom Sport.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”