SPORTURI  »  JOCURILE OLIMPICE 2016  »  50 KM MARȘ

FOTO Moment incredibil în cursa de 50 km marș unde a participat și un român » Un atlet a făcut pe el și a leșinat » Cum a terminat întrecerea

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 august 2016 21:02

Yohann Diniz, un atlet din Franța, a terminat cursa de 50 km marș de la Jocurile Olimpice într-un mod în care cu siguranță nu se aștepta nimeni.

Un atlet a făcut pe el, a leșinat în timpul cursei, însă a reușit să ajungă la linia de finiș. Francezul a terminat cursa pe locul 7, chiar dacă la kilometrul 36 a căzut pe asfalt.

Sportivul a fost luat imediat de medici după ce a terminat cursa și a primit îngrijiri medicale.

În această cursă a participat și românul Narcis Ștefan Mihăilă, care a terminat pe locul 31, cu timpul de 4 ore, 2 minute și 46 de secunde.