SPORTURI  »  RUGBY  »  DINAMO - STEAUA

Derby Dinamo - Steaua spectaculos la rugby » Roș-albaștrii au revenit de la 0-10 la pauză și au câștigat meciul

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 martie 2016 19:07

Steaua a câștigat duelul cu Dinamo, 22-13, într-un meci din etapa a 2-a a Grupei I, din Cupa României la rugby.

Meciul a fost unul extrem de spectaculos și cu o răsturnare de scor incredibilă. La pauză, Dinamo se află în avantaj, 10-0, dar la final a triumfat formația roș-albastră.

În a doua repriză, Steaua a preluat conducerea meciului și a revenit spectaculos. Formația roș-albastră a reușit două eseuri, dar Dinamo a preluat din nou conducerea, după o lovitură de penalizare, potrivit Dolce.

În final, Steaua a avut o lovitură de penalitate, iar grație unui eseu și a unei transformări, formația a câștigat meciul, 22-13.

La meci a fost prezent și Gabi Tamaș, care a avut o altercație cu fanii lui Dinamo. Vezi detalii