SPORTURI  »  TENIS  »  WTA

A fost publicat noul clasament WTA » O româncă, la cea mai bună clasare din carieră

Articol de GSP - Publicat luni, 03 aprilie 2017 11:04

WTA a publicat noua ierarhie mondială, după turneul de la Miami. Simona Halep se menţine pe locul 5, în timp ce Patricia Ţig a ajuns la cea ma bună clasare din carieră, pe locul 85.

Halep a fost eliminată în sferurile de finală ale turneului de la Miami, de Johanna Konta, dar se menţine pe locul 5 în clasamentul WTA.

Irina Begu a coborât cinci locuri, de pe 28 pe 33, iar Monica Niculescu a pierdut două locuri şi află acum pe poziţia 47.

Sorana Cîrstea a avansat de pe locul 65 pe locul 62, iar Patricia Ţig se află la cea mai bună clasare din carieră, după o urcare de 10 locuri, până pe poziţia 85.