SPORTURI  »  TENIS  »  SCHEVENINGEN (OLANDA)

Adrian Ungur, în sferturile de finală de la Scheveningen (Olanda) » Ce adversar va avea românul

Articol de GSP - Publicat joi, 23 iulie 2015 19:33

Adrian Ungur, locul 208 ATP, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului challenger de la Scheveningen (Olanda), dotat cu premii în valoare totală de 42.500 de euro.

Ungur l-a învins, în turul doi, cu scorul de 2-6, 6-2, 6-1, după o oră şi 32 de minute, pe spaniolul Inigo Cervantes, cap de serie numărul 5 şi poziţia 117 în ierarhia mondială.

În sferturile de finală, românul îl va întîlni pe învingătorul partidei dintre olandezul Robin Haase, principalul favorit al competiţiei şi locul 74 ATP, şi argentinianul Horacio Zeballos, poziţia 136 în clasamentul mondial.

Pentru calificarea în această fază a competiţiei, Ungur va primi 17 puncte ATP şi un cec în valoare de 1.245 de euro.

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”