SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA DUBAI

CALCULE Veste excelentă pentru Simona Halep » Petra Kvitova a fost eliminată de la Dubai! Cum poate reveni pe locul 3

Articol de GSP - Publicat miercuri, 18 februarie 2015 00:00 / Actualizat miercuri, 18 februarie 2015 17:17

Simona Halep, locul 4 WTA, poate urca o poziţie în clasamentul mondial, după ce Petra Kvitova a fost eliminată în optimile de finală ale turneului de la Dubai.
Jucătoarea din Cehia a fost învinsă de Carla Suarez Navarro, scor 3-6, 6-4, 3-6, şi i-a "oferit" astfel o şansă importantă Simonei de a reveni pe locul 3 în ierarhia mondială. Pentru a urca o poziţie, Halep trebuie să cîştige turneul.

La ediţia trecută a turneului, Simona a părăsit competiţia încă din primul tur, fiind nevoită să se retragă.