SPORTURI  »  TENIS  »  US OPEN

Calificare la pas! Simona Halep a învins-o pe Bondarenko şi merge în turul 3 la US Open. Care e următoarea adversară

Articol de GSP - Publicat joi, 03 septembrie 2015 21:53

Simona Halep s-a calificat în turul 3 la US Open, după ce a trecut de Katerina Bondarenko, scor 6-3, 6-4.

Românca a cîştigat fără prea mari emoţii prima partida, fiind la conducerea meciului pe toată durata.

Halep ajunge astfel la un singur meci de cea mai bună performanţă la US Open, faza optimilor.

În turul trei, românca va evolua împotriva lui Shelby Rogers, 154 WTA.

Halep - Bondarenko 6-3 6-4

Simona închide partida după aproape 80 de minute de joc

Halep - Bondarenko 6-3 3-3

Mult mai sigură pe propriul serviciu Bondarenko, care nu îi lasă nici o şansă Simonei

Halep - Bondarenko 6-3 3-2

Simona se menţine în continuare în avantaj, însă are parte de un set doi mult mai încrîncenat

Halep - Bondarenko 6-3 2-1

Simona revine de la 0-30 şi continuă să fie în avantaj în această partidă

Halep - Bondarenko 6-3 1-1

Game pentru Bondarenko, care are un joc mult mai agresiv în acest set

Halep - Bondarenko 6-3 1-0

Start lansat pentru Simona şi în setul secund. Jucătoarea noastră a încercat şi o lovitură spectaculoasă cu racheta pe la spate, însă nu a nimerit mingea

Halep - Bondarenko 6-3

SET HALEP! Simona rezistă excelent în faţa presiunii pusă de Bondarenko. Salvează 5 mingi de game, iar la prima ocazie de break profită şi cîştigă primul set

Halep - Bondarenko 5-3

Simona e mult mai sigură pe propriul serviciu față de turneele precedente, iar acest lucru o ajută foarte mult

Halep - Bondarenko 4-3

Game alb pentru Bondarenko, care servește foarte bine

Halep - Bondarenko 4-2

Game Simona, care pare să-și fi revenit după scurtul moment de ezitare care a readus-o în joc pe Bondarenko

Halep - Bondarenko 3-2

Break Halep! Simona se repliază rapid și, ajutată de un joc mult mai agresiv, reușește să facă din nou break-ul

Halep - Bondarenko 2-2

Break Bondarenko! Halep comite două duble greșeli într-un moment cheie și îi permite adversarei sale să revină în set

Halep - Bondarenko 2-1

Halep rămîne agresivă și revine în game, după ce Bondarenko se distanțase la 40-0. Jucătoarea din Ucraina a reușit însă să își mențină calmul și să evite pierderea unui nou game pe propriul serviciu

Halep - Bondarenko 2-0

Început bun pentru Halep, care cîștigă primul game pe propriul serviciu și se distanțează încă din startul meciului

Halep - Bondarenko 1-0

Break Halep! Start lansat pentru Simona, care cîștigă la zero primul game al meciului pe serviciul adversarei sale