SPORTURI  »  TENIS  »  INDIAN WELLS

Debut categoric » Halep a trecut de Vekici și merge mai departe la Indian Wells! Prima reacție a Simonei + Cu cine va juca în turul următor

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 martie 2017 04:07

Simona Halep (4 WTA) s-a impus la debutul la Indian Wells, trecând de Donna Vekici (86 WTA) în două seturi, 6-4, 6-1.

Jucătoarea noastră a dominat categoric întâlnirea și a profitat de erorile comise de adversară, beneficiara unui wildcard la acest turneu.

Următoarea adversară a Simonei va fi Kristina Mladenovici, care a învins-o pe Annika Beck, 6-0, 7-5.

"Am avut patru săptămâni de pauză, a fost greu să intru în meci. Îi mulțumesc antrenorului pentru sfaturi, sunt mulțumită că am fost capabilă să câștig, e important.

Aici mă simt ca acasă de fiecare dată, am avut mereu sprijin din partea românilor, dar nu numai. Vă mulțumesc că ați venit, sper să mai câștig și alte meciuri aici!", a spus Halep după meci.

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”