SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA MIAMI

Favoritele cad pe capete la Miami » Alte două superjucătoare au fost eliminate

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 martie 2015 00:00 / Actualizat vineri, 27 martie 2015 22:16

După ce Maria Şarapova a fost eliminată încă din turul doi la turneul din Miami, acum a venit rîndul altor două jucătoare de top să plece acasă.
Lucie Safarova, locul 11 WTA şi a 10-a favorită a turneului, a fost eliminată în turul doi de suedeza Johanna Larsson, ocupanta poziţiei 52 în clasamentul WTA, scor 6-7 (5-7), 2-6.

Cealaltă surpriză vine din meciul Jelena Jankovici (17 WTA) - Victoria Azarenka (36 WTA). Prima, favorita numărul 20, a părăsit turneul după ce a fost învinsă categoric, scor 1-6, 1-6. Jankovici este jucătoarea care a fost învinsă de Simona Halep în finala de la Indian Wells.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”