SPORTURI  »  TENIS  »  WTA WUHAN

Final prematur în meciul Halep - Begu! A abandonat în setul doi din cauza unei accidentări

Articol de GSP - Publicat luni, 26 septembrie 2016 08:53

Simona Halep a învins-o pe Irina Begu în turul II al turneului de la Wuhan. Meciul s-a terminat în setul doi, la scorul de 2-0 pentru Halep, când Begu a abandonat din cauza unei accidentări.

După ce Simona Halep a câștigat primul set, 6-3, Begu a acuzat o accidentare la spate, iar setul doi a început cu întârziere. După două game-uri, Irina a decis să abandoneze, neputând să mai continue. Aceasta a acuzat o problemă la spate.

În turul III, Simona Halep, locul 5 WTA, se va duela în turul cu învingătoarea partidei Roberta Vinci - Yaroslava Shvedova.

Meciul a început echilibrat, cu game-uri lungi. Begu a făcut primul break, dar Halep a revenit imediat și egalat, servind ulterior foarte bine și trecând în avantaj. Simona a mai reușit un break, iar nivelul jocului ei a crescut, Begu având probleme tot mai mari. Simona a reușit să se mențină în avantaj, după break-ul obținut, și și-a adjudecat primul set. Halep a avut un joc mai consistent și a profitat de faptul că Begu a avut probleme în momentele importante

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”