SPORTURI  »  TENIS  »  BRD BUCHAREST OPEN

FOTO Victorie uriașă pentru Ana Bogdan în "sferturile" de la București! A învins principala favorită și își așteaptă adversara din semifinale

Articol de GSP - Publicat vineri, 21 iulie 2017 18:36

Ana Bogdan a obținut o victorie uriașă în sferturile de finală de la BRD Bucharest Open. Aflată într-o formă de zile mari, jucătoarea noastră a trecut de principala favorită, Anastasija Sevastova, 17 WTA, scor 6-1, 6-3.

Deși n-a fost sigură dacă va putea începe jocul, având probleme la genunchi în urma meciului de ieri din optimile de finală, Ana Bogdan a făcut un meci excelent și a câștigat după doar 64 de minute.

Ana Bogdan este a doua româncă dintre cele 3 semifinaliste cunoscute până acum. Va juca în semifinale împotriva învingătoarei dintre Alexandra Dulgheru și Julia Goerges.

În cealaltă semifinală se întâlnesc Carla Suarez Navarro și Irina Begu.