SPORTURI  »  TENIS  »  WTA STUTTGART

Halep, eliminată din turneul de dublu de la Stuttgart + Și-a aflat adversara de la simplu

Articol de GSP - Publicat joi, 27 aprilie 2017 17:00

Simona Halep a părăsit astăzi competiția de dublu de la Stuttgart în faza sferturilor de finală.

Halep și poloneza Alicja Rosolska au fost învinse de cehoaica Andrea Hlavackova și australianca Samantha Stosur, scor 4-6, 4-6, după o partidă care a durat o oră și 37 de minute.

Românca este calificată și în sferturile competiției de simplu de la Stuttgart, după ce ieri a învins-o categoric pe Barbora Strycova, scor 6-2, 6-3.

Halep (5 WTA) o va înfrunta vineri pe letona Anastasija Sevastova (27 de ani, 26 WTA), cea care a înregistrat astăzi o mare surpriză, eliminând-o pe britanica Johanna Konta, scor 6-3, 7-5.

Românca este la egalitate cu Sevastova în raportul meciurilor directe, 2-2, Halep câștigând ultima confruntare în fața acesteia chiar în finala de la București, din luna iulie a anului trecut, când a învins-o categoric, scor 6-0, 6-0.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”