SPORTURI  »  TENIS  »  BIRMINGHAM

Idem Niculescu » Begu, out din primul tur la Birmingham

Articol de GSP - Publicat marti, 16 iunie 2015 22:19

Irina-Camelia Begu, cap de serie numărul 14 și locul 30 WTA, a ratat calificarea în turul doi al turneului de la Birmingham (Marea Britanie), dotat cu premii în valoare totală de 731.000 de dolari.

Begu a fost învinsă, în runda inaugurală, cu scorul de 4-6, 7-6 (10), 6-4, după două ore și 45 de minute, de Daniela Hantuchova (Slovacia), poziția 77 în ierarhia mondială.

Pentru participarea la turneul de la Birmingham, Irina-Camelia Begu va primi un punct WTA și un cec în valoare de 2.280 de dolari.

Doar Halep rămîne în cursă, după ce și Monica Niculescu a fost eliminată azi. Detalii aici

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”