SPORTURI  »  TENIS  »  BRD BUCUREŞTI OPEN

Ilie Năstase o "pregăteşte" pe Simona Halep pentru US Open » Cum crede că poate cîştiga un turneu de Grand Slam

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 iulie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 13 iulie 2014 20:45

Ilie Năstase aşteaptă ca Simona Halep să cîştige un turneu de Grand Slam şi a vorbit despre viitoarea competiţie importantă la care românca va participa.
"Pentru Simona acum urmează US Open. Depinde şi de tabloul pe care o să-l aibă acolo, pentru că şi ăsta e important. Să joci cu adversari mai slabi la început contează foarte mult. Îi doresc acum să ia un turneu de Grand Slam, că locul 3 îl are deja", a spus Năstase, potrivit Mediafax.

Fostul număr 1 mondial spune că nu a avut emoţii la finala cîştigată de Halep împotriva Robertei Vinci:

"Primul set a fost mai legat, iar apoi a fost uşor. Simona s-a acomodat mai bine  la zgură după iarbă, pentru că asta e foarte greu, într-adevăr. Ea a mai fost şi accidentată...

Cred că de-abia acum, la ultimul meci, şi-a intrat în mînă".

FOTO E regină şi la Bucureşti » Simona Halep nu i-a dat nici o şansă Robertei Vinci şi a cîştigat al optulea trofeu al carierei

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”