SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL CAMPIOANELOR

Incredibil! Maria Şarapova a fost la un singur game de un nou duel-şoc cu Simona Halep!

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 octombrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 24 octombrie 2014 17:03

Simona Halep este deja calificată în semifinalele Turneului Campioanelor, unde s-au mai calificat Caroline Wozniacki şi Agnieszka Radwanska.
Caroline Wozniacki a cîştigat meciul cu Petra Kvitova, scor 6-2, 6-3 şi s-a calificat de pe primul loc din Grupa Albă. Pe locul doi s-a clasat poloneza Agnieszka Radwanska.

Pentru a cîştiga Grupa Roşie, Simona Halep are nevoie să cîştige cinci game-
uri în partida cu Ana Ivanovici. Daca va termina pe primul loc, Halep va juca împotriva polonezei Agnieszka Radwanska.

Daca Ana Ivanovici o va învinge pe Halep în două seturi şi va pierde mai puţin
de cinci gameuri, românca va termina pe locul doi şi o va întîlini pe Wozniacki.

În primul meci al zilei, Maria Şarapova a învins-o în trei seturi pe poloneza Agnieszka Radwanska, scor 7-5, 6-7, 6-2 şi a ratat calificarea în semifinalele Turneului Campioanelor, deoarece  a pierdut un set în acest meci.

Şarapova a fost foarte aproape de calificare, mai ales că a condus cu 5-1 în setul secund. Dacă ar fi cîştigat în două seturi, ar fi jucat împotriva Simonei Halep în semifinale.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”